Uzņēmēji: Kā varēja nezaudēt savu naudu bankās ABLV, TRASTA un KRĀJBANKA

“Situācija, kāda notikusi ar bankām ABLV, KRĀJBANKA un TRASTA KB – spilgti parāda, ka daļu brīvo naudas līdzekļu jāuzglabā ne tikai bankas kontā, bet ir vērts ieguldīt nekustamajā īpašumā,” – pārliecināti nekustamā īpašuma aģentūras “VIP Real” īpašnieki Lara Batova un Aleksandrs Cikunovs.

“Esam šokēti par šobrīd notiekošo, jo daži mūsu klienti glabāja naudu ABLV bankā. Mēs patiesi jūtam līdz gan pašai ABLV bankai un tās līdzīpašniekiem, gan arī klientiem, kuri šodien nespēj izmaksāt saviem darbiniekiem algas, veikt nodokļu maksājumus, kā arī piekļūt personīgajiem naudas līdzekļiem.”

Aizmirstiet par likviditāti – tā vairs nav stabilitātes rādītājs

“Naudas sodi un banku licenču atcelšanas virkne, kas pēdējos gados finanšu sektorā kļuvusi par tendenci, parāda, ka pat bankas panākumi un likviditātes rādītāji būtībā negarantē tās stabilitāti,” – pārliecināti ir Lara un Aleksandrs, – Uzņēmēji un investori tagad ir spiesti domāt par alternatīvām savu līdzekļu uzglabāšanā. Un neraugoties uz kritiku par zemo nekustamo īpašumu ienesīgumu, tieši nekustamā īpašuma iegāde kļūst par drošāko instrumentu līdzekļu uzglabāšanai.

Jebkādos laikos ar nekustamo īpašumu var nopelnīt 2 – 5% gadā

Ja banka ir bankrotējusi, valsts neatbild par naudas līdzekļu saglabāšanu pilnā apmērā, tā katram klientam garantē naudas līdzekļu izmaksu līdz 100 000 eiro, tomēr nav noslēpums, ka ABLV bankas gadījumā šādas summas būs nepietiekamas, jo banka pirmām kārtām jau ir orientēta uz nerezidentiem un Latvijas sabiedrības bagātākajiem slāņiem, kuru summas kontos pārsniedz 100 000 eiro.

Gadījumā, ja jūs bankas kontā glabājat 1 miljonu eiro, tad bankas bankrota gadījumā jūs varat saņemt valsts garantētos 100 000 eiro, bet 90% līdzekļu, iespējams, jūs pazaudēsiet. Savukārt nekustamā īpašuma tirgus svārstības, īpaši Premium segmentā, parasti nav tik lielas. Pat lielas krīzes gadījumā jūs varat pazaudēt maksimums 20%, un arī tikai tad, ja noslēgsiet pārdošanas darījumu nelabvēlīgākajā brīdī”.

“Tādējādi, pārvaldot iegādāto nekustamo īpašumu, jūs varat gan saglabāt savu naudu, gan arī nopelnīt līdz pat 5% gadā. Lielus procentus, protams, nopelnīt ir sarežģīti. Tomēr, ņemot vērā pašreizējo situāciju nekustamā īpašuma tirgū, ienākumi 2-3% apmērā no dzīvojamā nekustamā īpašuma objekta vērtības gadā, ir vairāk nekā reāls,” – skaidro Aleksandrs.

Situācija ar komerciālo nekustamo īpašumu atšķiras, šajā sfērā ikgadējais ienesīgums ir 7-8% gadā, bet arī risku ir vairāk. Un pat šajā gadījumā jums ir stabilas izredzes saglabāt savus līdzekļus.

“Nekustamā īpašuma tirgus Latvijā ir organizēts tā, ka kapitāla ieguldīšanai jebkuram “maciņam” var piemeklēt izdevīgu variantu. jūs vienmēr varēsiet pārdot jums piederošu objektu un nezaudēsiet 90% naudas, kā tas ir iepriekš minētajā gadījumā,” – piebilst Lara.

“Mēs nekādā gadījumā neaģitējam jūs pārstāt izmantot banku pakalpojumus vai nekavējoties sākt investēt visus uzkrājumus tikai un vienīgi nekustamajā īpašumā. Bankas uz visiem laikiem paliek mūsu starpnieki pārskaitījumos, bezskaidras naudas norēķinos un daudzu finanšu pakalpojumu sniegšanai, piemēram, kreditēšanā, kā arī galvenā finanšu struktūra naudas uzglabāšanā.

Tikmēr, izvēloties instrumentu līdzekļu uzglabāšanai, mēs iesakām neaizmirst par naudas ieguldīšanu vietējā nekustamo īpašumu tirgū,” – sarunu noslēdz Lara un Aleksandrs.

Pievienot komentāru